Patarimai, kaip išsirinkti sportinius batelius

Kaip išsirinkti sportinius batelius laisvalaikiui?


Madingi sportiniai bateliai gali būti derinami ne tik prie sportinės aprangos, bet ir prie laisvalaikio drabužių: klasikinių kelnių, džinsų ir net suknelių. Tinkamai parinkti bateliai tiks tiek pasivaikščiojimui mieste, tiek laisvalaikiui su draugais, tolimoms kelionėms ar laisvesnio stiliaus darbo aprangai. Be to, jie suteiks tvirtą atramą kojai, apsaugos nuo pėdos, blauzdų ir sąnarių skausmų.
Vos atsiradę rinkoje, sportiniai bateliai išpopuliarėjo žaibišku greičiu ir tapo kasdienės aprangos dalimi. Augantis avalynės populiarumas paskatino gamintojus ieškoti šiuolaikinio pirkėjo stilių ir gyvenimo būdą atitinkančių sprendimų. Originalios, drąsios ir ryškios idėjos, įvairių faktūrų ir dizaino modeliai, ryškių ir pastelinių spalvų variacijos nepaliko abejingų, todėl, nors ne taip seniai sportiniai bateliai buvo dėvimi tik sportuojant, šiandien stilių ir patogumą vertinantys miesto žmonės juos derina tiek prie klasikinio, tiek prie puošnaus aprangos stiliaus. 


LAIKU ATSISVEIKINKITE SU SENA SPORTINIŲ BATELIŲ PORA


Jei renkatės kokybiškus sportinius batelius, galite būti tikri jų ilgaamžiškumu. Paprastai naujų sportinių batelių padai amortizuoja ir sušvelnina sąnariams tenkantį krūvį. Vis dėlto, laikui bėgant net ir geriausi batai ima dėvėtis ir praranda pirmines savo savybes. Jei net ir po trumpo pasivaikščiojimo jaučiate skausmą sąnariuose ar pėdoje, tai reiškia, kad bateliai jums netinka arba jie susidėvėjo. Nerizikuokite savo sveikata ir patogumu – laiku atsisveikinkite su senais ar nepatogiais batais. 


ATSAKINGAI RINKITĖS SPORTINIŲ BATELIŲ DYDĮ


Kad batai būtų patogūs, ypatingą dėmesį skirkite jų dydžiui. Atkreipkite dėmesį į tai, kad tuo atveju, jei batus matuojatės ryte, vakare arba po intensyvaus vaikščiojimo, Jūsų pėda gali būti šiek tiek patinusi, tad, renkantis batus, į tai būtina atsižvelgti. Matuodamiesi batus, įsitikinkite, kad Jūsų kojų pirštai gali laisvai judėti ir nesiremia į batų priekį. Jūsų kulnas batelyje turėtų būti pakankamai tvirtai apspaustas, kad batai nesmuktų intensyviai judant ar paprasčiausiai einant. Viršutinė sportinių batelių dalis, kuri eina virš Jūsų pėdos, neturėtų būti laisva, priešingai – ji turi suteikti tvirtumo pojūtį. Jei batai bus per laisvi, rizikuosite patirti traumą, iš kitos pusės, jei sportiniai bateliai bus per maži, jie gali spausti pirštus arba trinti. 


PABRĖŽKITE SAVO STILIŲ


Sportiniai bateliai – ne tik aktyviam laisvalaikiui, bet ir madingam įvaizdžiui. Nors pačios populiariausios spalvos – universali juoda, balta ir pilka, pastaraisiais metais ypatingo pirkėjų dėmesio sulaukia ir ryškiaspalviai sportinių batelių modeliai – tai drąsus sprendimas žmonėms, vertinantiems išskirtinumą ir aplinkinių dėmesį. Neretai ryškūs ir išskirtiniai sportiniai bateliai tampa pagrindiniu stiliaus akcentu, juos derinant su ramių spalvų, kasdieniškais drabužiais. Moterų numylėtiniais tampa elegantiški sportiniai bateliai su platforma, o vyrų dėmesį atkreipia klasikinio ir sportinio stiliaus deriniai. Jei ieškote praktiškos avalynės kelionei ar išvykai, siūlome rinktis tamsesnių ar pastelinių spalvų klasikinio modelio sportinius batelius. 


ĮVERTINKITE SPORTINIŲ BATELIŲ KOKYBĘ


Kokybiški sportiniai bateliai turi užtikrinti Jūsų komfortą, t. y. turite jaustis taip, tarsi būtumėte basi. Paprastai sportinių batelių paviršius gaminamas iš natūralios odos, sintetinės odos arba tinklelinės medžiagos. Rinkitės batus, priklausomai nuo to, kokius reikalavimus jiems keliate, pvz., jei vertinate ilgaamžiškumą ir ieškote universalių batų, kuriuos galėtumėte avėti skirtingais metų laikais, rinkitės natūralios odos sportinius batelius. Jei ieškote batelių vasaros sezonui ar ketinate su jais daug vaikščioti (pvz., planuojate leistis į kelionę), Jums reikės tinklelinės medžiagos avalynės, kuri efektyviai garintų susikaupusią drėgmę. Visais atvejais, kad būtumėte tikri gaminio kokybe, rinkitės žinomo, rinkoje palankiai vertinamo gamintojo batus.

Paieška