• Prisijungti

  Priminti slaptažodį?


  Registruotis
 • Neturite pridėtų mėgstamų produktų

Siekiant užtikrinti aukštą teikiamų paslaugų kokybę, wawa.lt svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Išjungdami šį pranešimą arba toliau naršydami šioje svetainėje sutinkate su wawa.lt slapukų naudojimo politika.
x
PAPILDOMA -10% nuolaida visiems laisvalaikio batams su kodu: SPORT10! Pasiūlymas baigsis už . Prekių kiekis ribotas!

Išsirinkite idealiai Jums tinkančią batų porą!

Keičiantis laikams keičiasi ir mūsų apsipirkimo įpročiai. Auganti internetinių parduotuvių rinka suteikia lanksčias apsipirkimo galimybes: vos per kelias minutes galime įsigyti visko, ko beprireiktų, ir nesvarbu, ar kalba suktųsi apie maisto prekes, ar namų apyvokos reikmenis. Tiesa, praktika rodo, kad vienas prekes drąsiai krauname į pirkinių krepšelį, o dėl kitų suabejojame. Bene daugiausiai klausimų kelia avalynės įsigijimas, kadangi dažnas pirkėjas bijo įsigyti netinkamo dydžio batus. Kad išvengtumėte bet kokių nemalonių staigmenų, pateikiame kelis patarimus, kaip nesuklysti perkant avalynę internetu ir įsigyti idealiai Jums tinkančių batų porą!

Kodėl svarbu įsigyti tinkamo dydžio batus?

Jei manote, kad avėti šiek tiek per mažus ar per didelius batus yra viso labo nepatogu, gana stipriai klystate. Netinkamas batų dydis gali sukelti rimtų sveikatos problemų, pvz., net ir nedidelis pėdos spaudimas gali paskatinti pėdos ar kojos nagų deformaciją, sutrikdyti kraujotaką, lemti gausesnį pėdų prakaitavimą, tapti nuospaudų ir pūslių atsiradimo priežastimi ar net sukelti sunkiai gydomas stuburo ar klubo sąnarių ligas. Dėl pernelyg laisvos avalynės jausite nuolatinį nepatogumą, be to, tokia avalynė ims trinti pėdas, o Jūsų eisena atrodys nenatūrali. Kad išvengtumėte nemalonių padarinių, visuomet rinkitės tinkamo dydžio, patogius ir komfortiškus batus. 

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

 •          Pėdos ilgį. Kad greitai ir lengvai surastumėte tinkamo dydžio batus, turite žinoti savo pėdos ilgį centimetrais. Kadangi pasaulyje nėra vieningų avalynės dydžių standartų ir vieno gamintojo batų dydis gali skirtis nuo kito gamintojo, daugelis pardavėjų pateikia universalias batų dydžių lenteles, kurios padeda nepasimesti gausioje avalynės pasiūloje ir išsirinkti tinkamo dydžio batus. WAWA parduotuvėje detalią avalynės dydžių lentelę rasite Dydžių gido puslapyje.
 •          Batų formą. Tinkamai parinkta batų forma gali nulemti avėjimo komfortą, pvz., jei norite įsigyti batus su smailėjančia nosimi, nepamirškite, kad paprastai šios formos avalynė yra kiek mažesnė, todėl rekomenduojama rinktis puse ar net vienu dydžiu didesnius batus. Jei Jūsų pėda yra plati, smailianosės avalynės reikėtų išvis atsisakyti, kadangi eidami jausite diskomfortą. Platesnei pėdai netiks ir batai, kurių jungiamoji siūlė yra ties plačiausia pėdos vieta.
 •          Sezoniškumą. Pėdos dydis gali skirtis priklausomai nuo metų laiko. Šiltuoju metų laiku, priešingai nei rudenį ar pavasarį, kojos paprastai kiek pabrinksta ir padidėja, todėl rekomenduojama rinktis kiek didesnę avalynę. Batai, skirti šalčiausiam metų sezonui, taip pat turėtų būti kiek didesni, kadangi suspausta koja labiau šąla. 

Kaip teisingai pamatuoti pėdą? 5 žingsniai

Greičiausiai esate girdėję, kad suaugusio žmogaus pėda nesikeičia. Galime užtikrinti, kad tai tėra mitas. Pėdos dydis gali keistis dėl įvairių aplinkybių, pvz., žmogaus amžiaus, svorio, organizmo skysčių pokyčių, metų ar net paros laiko. Kad būtumėte tikri avalynės tinkamumu, kiekvieną kartą prieš pirkdami batus, išsimatuokite savo pėdos ilgį.

1. Jums reikės A4 popieriaus lapo, rašiklio, liniuotės arba metro.

2. Popieriaus lapą padėkite ant grindų ir pastatykite ant jo savo pėdą.

3. Pažymėkite tas vietas (uždėkite taškus arba nubrėžkite linijas), kur baigiasi Jūsų kulnas ir ilgiausias pirštas.

4. Nukelkite pėdą ir išmatuokite tarp šių taškų ar linijų esantį atstumą ir sužinosite savo pėdos ilgį centimetrais.

5. Kadangi pėdų ilgiai gali skirtis, tą patį veiksmą atlikite su kita koja.

Keli universalūs patarimai

 •          Pėdas reikėtų matuoti kiekvieną kartą prieš perkant naujus batus, kadangi pėdų dydis ir forma gali keistis bėgant metams ar keičiantis oro sąlygoms.
 •          Visuomet matuokite abi pėdas.
 •          Jei pėdų ilgiai skiriasi, avalynę pirkite pagal didesnę pėdą.
 •          Kadangi rytais pėdos būna mažesnės, pėdas matuokite vakare.
 •          Pirkdami internetu, rinkitės patikimą ir rinkoje gerai žinomą pardavėją.
 •          Pasidomėkite papildoma avalynės informacija, pvz., kai kurie gamintojai siūlo pamažintus, kiti – padidintus batų modelius. Kad išvengtumėte rūpesčių, pasidomėkite ir avalynės grąžinimo sąlygomis.
 •          Jei turite abejonių dėl avalynės dydžio, modelio ar medžiagų, susisiekite su pardavėju, kuris atsakys į visus Jūsų klausimus.
Grįžti į pradinį puslapį