Šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“). Naršydami toliau, sutinkate su wawa.lt slapukų naudojimo politika Privatumo politika ir slapukai
x

Trys pagrindinės batų priežiūros taisyklės

Kaip teisingai prižiūrėti batus?

Įsigiję naujus batus norime prailginti jų tarnavimo laiką ir užtikrinti ne vienerius metus išliekančią prekinę išvaizdą. Profesionalios avalynės priežiūros priemonės ir vos 3 laiko patikrintos taisyklės užtikrins puikius rezultatus, padės taupyti Jūsų išlaidas ir garantuos nepriekaištingą avalynės būklę ilgus metus. Iš tiesų, kalbant apie avalynės priežiūrą, egzistuoja viena universali taisyklė – renkantis tinkamas priemones batų valymui, apsaugai ar kasdienei priežiūrai, būtina įvertinti tiek pačią avalynę ir jos medžiagas, tiek metų laiką ir oro sąlygas.

1. Impregnavimas

Jei norite, kad naujai įsigyta avalynė visuomet atrodytų nepriekaištingai, batų priežiūra pradėkite rūpintis nuo pirmųjų dienų. Svarbiausia, ką turite padaryti, – impregnuoti naujus batus, kad užtikrintumėte jų apsaugą nuo drėgmės ir supurvinimo. Ant neimpregnuotų batų gana greitai gali atsirasti baltų dėmių (nuo cheminių medžiagų, purvo ar druskos), be to, jie kur kas greičiau dėvisi.

Paprastai impregnavimo priemonė užpurškiama 3 kartus iš eilės, palaukiant, kol prieš tai buvęs sluoksnis visiškai nudžiūna ir įsigeria į batų paviršių. Nepamirškite, kad impregnuoti galima tik švarius ir sausus batus. Impregnuokite avalynę pirmą kartą prieš aunantis, o vėliau – bent kelis kartus per mėnesį. Visuomet naudokite tik patikimas, žinomo gamintojo priemones, pvz., „Shoeboy's“ NANO PROTECT impregnatorių – tai išskirtinis produktas, saugantis batus nuo drėgmės ir purvo, kurio aktyviosios sudedamosios dalys formuoja nanostruktūras ant batų paviršiaus, tokiu būdu suteikdamas efektyvią apsaugą nuo žalingo aplinkos poveikio. Su NANO PROTECT priemone vanduo nuo batų paviršiaus paprasčiausiai nubėgs, o purvas negalės prilipti. Medžiagai bus suteikta giluminė apsauga nuo išorės poveikio, tačiau batai išliks pralaidūs orui. Purškimo funkcija užtikrina tolygų priemonės paskirstymą per visą paviršių, todėl puikia batų išvaizda galėsite džiaugtis dar ilgesnį laiką. 

2. Valymas

Batus būtina valyti. Ir tai daryti reikėtų kiekvieną kartą, kai grįžtate iš lauko. Atsisakykite bet kokių buitinių priemonių, kurias naudojote, kad nuvalytumėte purvą, dulkes ir nešvarumus. Šiam darbui rinkitės universalias valymo putas, kurios atstos ir muilą, ir skalbimo miltelius, pvz., „Shoeboy's“ MULTI CLEAN intensyvų valiklį, tinkantį visoms avalynės medžiagoms. Tai lengvai ir paprastai naudojama priemonė, kuri efektyviai šalina druskas, purvą ir nešvarumus, taip pat – senus kremo ar spalvos sluoksnius. Valymo poveikį sustiprina kombinuota, apgalvoto dizaino šepetėlio ir kempinėlės galvutė.

Odinės avalynės priežiūrai rinkitės „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE ir DELICATE GEL priežiūros priemones. „Shoeboy's“ DELICATE GEL tinka visų rūšių jautrios odos priežiūrai – tai itin švelnus valymo gelis, kuris lengvai šalina purvą ir palaiko natūralią batų išvaizdą.

Zomšinei avalynei prireiks specialaus valymo šepetėlio, kuris ne tik išvalys nešvarumus, bet ir pašiauš plauką. Jei ant verstos odos pastebėjote dėmes, naudokite „Shoeboy's“ veliūro ir nubuko odos priežiūros priemonę-pieštuką VELOUR NUBUCK CARE. Ši priemonė ne tik atnaujins ir suaktyvins spalvas, bet ir užtikrins patikimą batų apsaugą nuo drėgmės bei supurvinimo. Primename, kad priemonę galima naudoti tik ant visiškai sausų batų.

3. Tinkamos priežiūros priemonės

Kad avalynė kuo ilgiau išlaikytų savo formą, spalvą ir kokybę, naudokite specialias avalynės priežiūros priemones, kurios gali skirtis priklausomai nuo avalynės medžiagos ir oro sąlygų.

ODINIŲ IR ZOMŠINIŲ BATŲ PRIEŽIŪRA. Natūralios odos batai visuomet atkreips aplinkinių dėmesį ir pabrėš Jūsų eleganciją. Vis dėlto, kad natūrali oda išlaikytų savo prekinę išvaizdą, jai reikalingi profesionalūs priežiūros produktai. Kasdieniam naudojimui rekomenduojame rinktis natūralios odos avalynės kremus, kurie ne tik pamaitins odą, bet ir suteikia jai blizgesio, o tuo pačiu, – padės kovoti su drėgme, purvu bei dulkėmis.

Lygios odos batams rekomenduojame rinktis „Shoeboy's“ LEATHER CREAM arba LEATHER BALM produktus, kuriais ištepamas ir minkštu audeklu išblizginamas batų paviršius. Tai puikus pasirinkimas visų rūšių lygios odos priežiūrai, jos apsaugai ir blizgesiui. Šios priemonės tinka jautrios odos apsaugai nuo drėgmės bei supurvinimo, greitai ir lengvai atnaujina spalvą ir leidžia audiniui kvėpuoti.

Verstos odos batus apdorokite neutralios spalvos arba spalvotais „Shoeboy's“ pieštukais VELOUR NUBUCK CARE, kurie atgaivins ir atnaujins avalynės spalvą ir akimirksniu grąžins prekinę batų išvaizdą. Tai profesionali priemonė, sukurta veliūro ir nubuko odos priežiūrai, kurią galima naudoti su įvairiais spalvų deriniais. Produktas impregnuoja avalynę, apsaugodamas ją nuo drėgmės ir supurvinimo, tačiau neriboja avalynės kvėpavimo funkcijos. Kadangi pieštukai neišskiria dulksnos, juos galima naudoti ir uždarose patalpose. Išvalytų sausų batų plaukelius pašiauškite specialiai verstai odai skirtu šepetėliu.

Jei ieškote universalaus sprendimo, išbandykite „Shoeboy's“ POWER CLEANER SET komplektą, tinkantį tiek lygiai, tiek verstai odai. Trejopo poveikio rinkinys sukurtas avalynės valymui, priežiūrai ir patikimai apsaugai nuo purvo. Greitai valančios putos šalina nešvarumus, dėmes, druskos ir vandens kontūrus, prižiūri avalynės medžiagą, apsaugo ją nuo drėgmės ir supurvinimo. Geresniam priemonės dozavimui ir paskirstymui naudojama speciali putų galvutė ir dviguba putplasčio kempinėlė. Šiurkštintos odos valymui ir pašiaušimui naudokite tinklinio audeklo kempinėlę.

TEKSTILINIŲ BATŲ PRIEŽIŪRA. Tekstiliniai batai yra pralaidūs vandeniui, todėl jų priežiūrai naudokite purškiamas priemones, valymo putas arba specialią kempinėlę, kuri leistų patogiai paskirstyti produktus per visą avalynės paviršių. Nors tekstilinė avalynė yra pralaidi vandeniui, ji vis tiek turi būti impregnuojama universaliu impregnantu, pvz., „Shoeboy's“ NANO PROTECT. Prieš impregnuojant ar naudojant kitas avalynės priežiūros priemones, nuo batų paviršiaus būtina pašalinti purvą ir dulkes. Tai galite padaryti naudodami universalias „Shoeboy's“ COMBI CLEAN & CARE valymo putas.

Tekstilinei sporto ir laisvalaikio avalynei, žieminiams, jodinėjimo ir slidinėjimo ilgaauliams batams naudokite „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH priemonę. Šis universalus produktas tinka visų tipų batams, kurie yra avimi visą dieną. Priemonė turi dezinfekuojančių savybių ir yra sukurta ilgalaikei bei efektyviai apsaugai nuo pėdų kvapo. Aktyviai sportuojantiems žmonėms rekomenduojama įsigyti ir specialius vidpadžius.

Lietuvių pamėgtas batų tepalas yra puikus pasirinkimas avalynės spindesiui ir batų apsaugai nuo blogo oro, pvz., įvairių spalvų „Shoeboy's“ LEATHER CREAM kremas ne tik akimirksniu atgaivins batų spalvą, bet ir paslėps įbrėžimus, suteiks avalynei žvilgesio (bet nemaišykite šio produkto su „Shoeboy's“ MULTI COLOUR priemone visų rūšių spalvotai lygiai ir lakinei odai). Batų tepalas yra universalus produktas, tinkantis įvairiems metų laikams, tačiau esant itin lietingiems orams papildomai naudokite ir vandeniui atsparią priemonę, kuri apsaugos batus nuo permirkimo, dėmių ir druskos. 

Kitos avalynės priežiūros priemonės Jūsų komfortui ir stiliui

Papildomos avalynės priežiūros priemonės yra sukurtos Jūsų komfortui ir nepriekaištingam įvaizdžiui, pvz., jei norite atnaujinti batus ar suteikti savo stiliui žaismingumo, galite rinktis iš plačios batų raištelių pasiūlos, puikiai derėsiančios prie pasirinktų aprangos sprendimų.

Jei jaučiate naujos odinės avalynės spaudimą, rinkitės „Shoeboy's“ SHOE STRETCH priemonę, skirtą batų ištempimui – produktas greitai ištempia odą, pašalina spaudžiančias vietas ir apsaugo nuo nutrynimo.

Kiekvieną sezoną batus reikėtų ne tik gerai išvėdinti, bet ir pakeisti vidpadžius, ypač tuomet, jei su šia avalyne praleidžiate visą dieną arba sportuojate. Kadangi drėgmė susigeria batuose, gali atsirasti nemalonus kvapas, kurį pašalinsite su dezinfekuojančių savybių turinčiu „Shoeboy's“ ACTIVE FRESH purškikliu.

Jei ieškote papildomo sprendimo avėjimo komfortui, siūlome išbandyti avalynės įklotes, pvz., „Shoeboy's“ LEATHER, kurios ne tik geriau prilaiko pėdą bate, bet ir mažina raumenų, sausgyslių ir raiščių apkrovą, užtikrina raumenų stabilumą ir prisideda prie viso kūno geros savijautos. 

Trumpa avalynės priežiūros atmintinė

  •          Nepamirškite, kad tinkamai prižiūrima avalynė tarnaus gerokai ilgiau ir džiugins Jus savo išvaizda, todėl laikykitės visų instrukcijų ir rekomendacijų, kurias Jums pateikia avalynės pardavėjas.
  •          Impregnuokite naujus batus prieš audamiesi juos pirmą kartą, o vėliau – 3–4 kartus per mėnesį.
  •          Batus valykite kiekvieną dieną. Tai darykite sugrįžę namo, o ne prieš eidami į lauką.
  •          Rūpinkitės avalynės priežiūra, tačiau venkite buitinių priemonių.
  •          Impregnantas, kremas, batų tepalas ir kitos avalynės priežiūros priemonės naudojamos tik ant sausų batų.
  •          Nedžiovinkite batų ant radiatoriaus – leiskite jiems džiūti kambario temperatūroje.
  •          Pasibaigus sezonui, batus išvalykite, išvėdinkite, išpurkškite impregnantu ir tik tada sandėliuokite.
  •          Siekiant išlaikyti pirminę avalynės formą, ilgaaulius batus reikėtų laikyti natūralioje jų padėtyje ir saugoti nuo aulo lankstymo.
  •          Nepamirškite, kad avalynė sugeria drėgmę (dienos metu per pėdas žmogus netenka apie 20 ml drėgmės), todėl po avėjimo batus reikėtų bent 24 valandoms palikti kambario temperatūroje (rekomenduojama neavėti tos pačios batų poros kelias dienas iš eilės).
Paieška